poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Boso po świecie

Wojtka Cejrowskiego znacie na pewno:) Ten po jego prawej to mój Mąż:)
Wojciech popełnił babola bo ja Wiola jestem ,a nie żadna Jola!
Wiosna buchła pełną parą:)
Książki W Cejrowskiego czyta się miło,lekko i przyjemnie. Są przygodowo-podróżnicze. Czasami czyta się jak sensacje a czasami rozśmiesza do łez. Polecam czytaczkom z pełnym entuzjazmem.Ozdobą są przecudnej urody zdjęcia:)

czwartek, 26 kwietnia 2012

Reaktywacja-recyklingStara, kilkunastoletnia spódnica,którą co sezon przesuwałam z półki na półkę . No niestety moja figura nie przyjmuje ciuchów obficie zmarszczonych w talii:) Ale wystarczyły dwa małe rozprucia po bokach - na pachy. I będzie noszalna:) Trochę zainspirował mnie TEN ciuszek. Do swojej tuniki nie będę używać paska,bo w czasie upałów lubię luz i przewiewność:)Wykorzystałam jeden motek Sonaty( bawełna , wiskoza) ,lecz niestety nie mam dobrego zdania o tej włóczce. W czasie robótki się rozwarstwia i zaciąga i jest bardzo mało wydajna.

środa, 25 kwietnia 2012

Egzaminy gimnazjalne

Powinnam być w stresie? Skoro mój najstarszy -Jakub nie jest ,dlaczego ja mam być pod napięciem? Podobno dziś i jutro jest luzik:) To zasługa nauczycieli ,którzy uczą w naszym gimnazjum. Pani od matematyki wymyśla zadania osobiście i nie ma opcji,że dziecko odrabia lekcję na "zadane.pl":) Nie wiem jak Wy ,ale ja popieram stare metody nauczania:) Ps. U Jakuba głupia mina,bo jeszcze nie przywykł do nazębnego aparatu:)

wtorek, 17 kwietnia 2012

Rozpoczęty sezon lniany

Dwa tygodnie temu już powstała spódniczka i kamizelka. Spódnica bardzo prosta z wszytą gumką w talii. Kamizelka- to zbyt dumnie powiedziane:) Zwykły prostokąt z dziurami na ręce. Zostawiam schemat elementu,jakby kto chciał skorzystać. Po praniu len zrobił się miękki i nie przypomina sznurkowej przędzy.

czwartek, 12 kwietnia 2012

Łatwe skarpetki:)"...Nawet jak dotychczas nie odważyliście się zrobić skarpet albo mieliście trudności z wydzierganiem pięty-rozwiązaniem dla Was będą spiralne skarpety! Żadnego nabierania oczek,żadnego zamykania i dodawania ich na piętę!..." ..." Po prostu przerabiaj cztery oczka na prawo i cztery na lewo. Przy przesuwaniu tego motywu spiralna skarpetka dokładnie dopasowuje się do stopy- od małej stópki niemowlęcia po męską stopę w rozmiarze 50..." . Cytaty pochodzą z książki  Laily Wagner " Skarpety na drutach" przetłumaczonej przez Aldonę Zaniewską. To moje pierwsze w życiu skarpetki. Co prawda nie są takie śliczne jak KARINY,ale doskonale spełniają swoją rolę u mojego skarpetkowego syna,który w ciągu swojego prawie pięcioletniego życia nie przespał ani jednej nocy z gołymi stópkami:)

środa, 11 kwietnia 2012

Igielnik

Haft brazylijski-brazilian embroidery jest formą haftu przestrzennego(3D) .Jest łatwy i polega na owijaniu igły nicią zgodnie z wskazówkami zegara. Znalazłam w sieci filmik TU ,który w sposób zrozumiały przedstawia,jak zrobić pojedyncze elementy wzoru. W oryginalnym brazylijskim hafcie nie powinno używać się mulinek ,tylko nici z sztucznego jedwabiu,których tam jest pod dostatkiem. Nici takie się nie rozdwajają tworząc estetyczne formy.

wtorek, 10 kwietnia 2012

Zakładka 2

Zakładka moja osobista :)Miała być niepowtarzalna i wyjątkowa i chyba taka jest. Haft hardanger( w szkole uczono mnie ,że to mereżka) i haft brazylijski- ostatnio mnie urzekł swoją efektywnością i tym ,że nie potrzeba schematów ,ani liczenia:) Na pewno do niego powrócę:)

sobota, 7 kwietnia 2012

Życzenia

W te piękne Święta,
gdy Pan Zmartwychwstanie.
Życzę smacznych jajek na śniadanie,
żółtego kurczaczka, białego zająca
i oby te święta trwały bez końca
Tęczowych pisanek, na stole pyszności,
mokrego Dyngusa i wspaniałych gości,
niech to będzie czas uroczy
Życzę miłej Wielkiej Nocy!!!


czwartek, 5 kwietnia 2012

Zajączek - prezenty chwalipięty:)

BFL-startdust  -Miękki i delikatny . Kolor popielaty sprawia ,że czesanka błyszczy na srebrno:)
Alpaka Suri - wiadomo:)
Moher farbowany z młodych kózek - kid moher 100% :)
Shropshire-rasa bardzo rzadka. cudownie elastyczna z pólpołyskiem. Podobno doskonale się farbuje:)
Zdekupażowane  przydaśki :)
Zestaw przyjemno -użyteczny :)W jednej z nich znalazłam osobistą dedykację:):):)
Alpaka light fawn :)
Coburger Schafstfuchs-czyli lisowca coburska czyli "złote runo"
To by było na tyle. Zajączek okazał się bardzo szczodry- tym bardziej że to jedna tylko Osóbka :)