czwartek, 23 lutego 2012

Kaszmirowa plecionka

 To już chyba bardzo wiosenny cardiganik:) Wełna wyszukana100% kaszmir.Mój sweterek nie dostał guzika:) Ma dwa troczki do wiązania:)
 Rękawek to najzwyklejsze kimono-podobno hit nadchodzących sezonów:) Poniżej rękawów wzór pleciony,który dodaje w biodrach i ujmuje w tali:) Projekt mój własny,robiony na oko,kilka razy pruty i poprawiany.
Wzór na plecionkę rozpisałam i się podzielę . Niestety nie umiem wykropkować ,ani wyśrodkować . A więc : Na druty nabrać parzystą ilość oczek . RZĄD 1- 1 oczko brzegowe* 4 o prawe,2 lewe* 1 o brzegowe . Powtarzać motyw między gwiazdkami**RZĄD DRUGI I WSZYSTKIE PARZYSTE-oczka robimy tak jak schodzą z drutu. RZĄD 3-1 oczko brzegowe,*2 oczka przełożyć na drut zapasowy przed robótkę ,następnie 2 prawe, 2 prawe z drutu zapasowego , 2 lewe* 1 o brzegowe. RZĄD 5- 1 oczko brzegowe,2 o lewe,* 2 o prawe,2 przełożyć na drut zapasowy za robótkę,2 prawe, 2  z drutu zapasowego przerobić na lewo*,2 prawe ,1 o brzegowe. RZĄD 7- 1 o brzegowe,2 lewe,* 2 przełożyć na zapasowy drut za robótkę ,2 prawe,2 z drutu zapasowego na prawo ,2 lewe* 2 prawe ,1 o brzegowe RZĄD 9- 1 o brzegowe ,4 prawe,*2 przełożyć na drut zapasowy przed robótkę,2 lewe, 2 z drutu zapasowego na prawo, 2 prawe* 1 oczko brzegowe....... I tak powtarzać od 3 rzędu :)

16 komentarzy:

 1. śliczny, wzór mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego go rozpisałam :) Można używać do woli:)

   Usuń
 2. Viola, Ty sypiasz w ogóle ?
  A jeśli, to pewnie z drutami. :-)))

  Mówiłam, że Kaśka goła chodzić nie będzie. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sypiam ,sypiam- lubię spać:) Ale mam starcze ADHD i jak mam puste łapy to mnie swędzą jak cholercia:)

   Usuń
 3. Kapitalna plecionka całość śliczna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Zostało mi tego kaszmiru jeszcze ,myślę że na chustę wystarczy:)

   Usuń
 4. ależ świetny jest! i jaki szlachetny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odkąd poznałam wełny wełniane omijam akryle:)

   Usuń
 5. Ślicznie wygląda, szalenie mi się podoba :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiola , dzięki ! Jest piękny , już dawno miałam na niego chrapkę , ale jesteś pierwszą osobą , która podzieliła się bezinteresownie swoją wiedzą - to zawsze procentuje ! Zyczę miłego dnia i dalszych wspaniałych pomysłów !

  OdpowiedzUsuń